Představujeme: Bc. Miroslava Čapková - lektorka našich workshopů

Datum: 18. 8. 2019

Mirka je žena tvořivá a umělecky nadaná. Bude Vás provázet oblíbenými workshopy a poradí Vám s výběrem rostlin do zahrady.

Foto: Představujeme: Bc. Miroslava Čapková - lektorka našich workshopů

1)     Co tě přivedlo k zahradničení?

Ještě donedávna jsem pracovala jako účetní, ale zaměstnání v kanceláři mi nepřinášelo radost. Potřebovala jsem změnu. Mám velkou zahradu, každou chvíli něco vytvářím a upravuji, tak přišla myšlenka spolupracovat se Zahradnictvím Rozmarínek.  Práce venku a s květinami je tisíckrát krásnější než v kanceláři  u počítače.

 

2)     Jaké jsou tvoje oblíbené rostliny a proč?

Miluju přírodu a všechny rostliny. Je hrozně těžké vybrat pár oblíbených. Ze stromů bych vybrala asi ořech pro jeho plody a krásnou barvu dřeva a dub pro jeho sílu, pevnost a dlouhověkost. Keře mám ráda především ty, které mají nějaké plody a bobule. No a květiny? Prostě všechny! Růže pro jejich krásu a vznešenost, levanduli a fialky pro jejich vůni, vlčí máky pro jejich křehkost...

 

3)     A co tvoje tvořivá činnost a práce s dětmi?

Moji dva nejstarší synové navštěvovali waldorfskou školku a tam se mi velice líbil jiný přístup k dětem, prožívání každého dne, týdne i celého roku v určitém rytmu, vztah k přírodě a přírodním materiálům (např. tam nemají žádné plastové hračky). Jednu chvíli jsem i uvažovala o dalším studiu, abych mohla v takové školce vyučovat. Z toho nakonec sešlo, ale s dětmi pracuji ráda a hlavně ráda tvořím. Dělám všechny možné ruční práce, zkouším od každého řemesla něco, miluji přírodní materiály a ruce nenechám chvíli v klidu. Takže i v práci chci využít svoje zkušenosti a dovednosti a pořádat různé "workshopy" a tvoření nejen pro děti, ale i pro dospělé. A moc se na to těším.

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací